Vyhledat
  • Marek

Covid-19 je unikátní příležitostí pro firmy

Aktualizace: úno 17

Pokud nepatříte k firmám, které se podílí na výrobě vakcíny proti covidu-19, tak zřejmě s tímto tvrzením nebudete souhlasit. Virus v Česku (a nejen zde) výrazně omezil život a zkomplikoval situaci mnoha firmám. Nicméně nedalo by se z nastalé situace i něco vytěžit?


V první moment po propuknutí pandemie bylo nutné zajistit “základní životní funkce” firmy. Zjednodušeně se dá říci, že bylo nutné zajistit alespoň nějaký přísun příjmů, aby byla firma schopna hradit své závazky. V oblasti příjmů byli jasnými vítězi ti, co dokázali překlopit svoje podnikání do online světa a začít nabízet svoje produkty a služby například přes e-shop. A co s těmi výdaji?


Všichni to známe z osobního života — když máme nějaké peníze navíc, zaplatíme si například předplatné časopisu Fotografie, protože jsme se vždycky chtěli naučit dělat krásné fotky. To, že časopis otevřeme první měsíc a pak už ho jen vždy vytáhneme ze schránky a hodíme ho mezi starší vydání, nám až zas tak nevadí. Stojí přece jen 89 Kč a určitě se k němu dostaneme v budoucnu, až budeme mít víc času. V momentě, kdy se nám radikálně sníží příjmy je na čase začít přemýšlet o každé položce, za kterou utrácíme peníze a jak se říká “otáčet každou korunu dvakrát”.

Stejné je to i v podnikání a dostáváme se k první příležitosti, kterou pandemie nabízí. V dobách, kdy se vaší firmě dařilo, jste jistě ne vždy řešili, za co vydáváte peníze — tohle a támhle to si přeci můžeme dovolit, když nám každý měsíc rostou tržby o 5–10 %. Nikoliv však nyní!


Na co se soustředit v koronakrizi

Zrevidujte všechny položky, za které vynakládáte finanční prostředy. Začněte od těch nejnákladnějších, ale projděte si celý seznam — není možné nějakou část výdajů zrušit úplně (zaměstnanci pochopí, že v této těžké době není možné držet “zmrzlinové úterky”) a najít levnější alternativu (například firem poskytujících IT servis je velké množství, nezdá se vám, že váš dlouhodobý partner má stále vyšší hodinové sazby a ten servis už není to, co býval).

Zároveň se zaměřte na plýtvání vašimi zdroji — je nutné, aby váš nejlepší obchoďák trávil polovinu svého času vyplňováním výkazů a váš analytik tvorbou nepotřebných reportů? Vždy porovnávejte aktivity s tím, co vám přinesou do firemní kasy — pokud vám přinesou hodnotu limitně blížící se nule, omezte takové aktivity na minimum a realokujte vaše zdroje na činnosti přinášející hodnotu vaší firmě. Stejně tak se zaměřte na jakékoliv materiálové vybavení — nemohli bychom skladovat materiál lépe, aby docházelo k menším ztrátám? Nemohli bychom zrušit tisk některých interních dokumentů, abychom nepotřebovali měsíčně 5 balíků papírů? V dnešní době se každá úspora nákladů počítá!

Současně si vzpomeňte na situaci před pandemií — možná váš proces od objednávky k doručení zboží zákazníkovi trval 20 dní a řešili jste i četné stížnosti, ale jelikož jste nestíhali a zakázek bylo pořád dost, tak jste tyto problémy neřešili? A zde leží příležitost číslo dvě! Zrevidujte se svými zaměstnanci problémy, které jste v minulosti měli a zabraňte tomu, aby se opakovaly v budoucnu. Využijte tento čas k identifikaci příčin, proč jste se s problémy setkávali. Musela například objednávka “cestovat” půlkou firmy, nebo díky absenci objednávkového systému nebylo jasné, kterou objednávku je nutné dokončit první? Následně vymyslete opatření a zlepšováky, které zabrání těmto problémům a vy budete lépe připraveni na dobu po pandemii.


<K>

20 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše